Gdzie kupować podręczniki szkolne?

 

Kiedy nasz dziecko dorasta do wieku szkolnego, często sen z powiek spędzają nam wydatki, jakie musimy poczynić na jego edukację. Nie trzeba bowiem ukrywać, że wyprawka dla dziecka kosztuje majątek. Nie chodzi tutaj o plecak i podstawowe przybory (chociaż te też wcale nie kosztują mało), ale przede wszystkim o drogie podręczniki szkolne. Co zatem zrobić, aby wszystkie rzeczy, szczególnie książki kupić taniej? Czy kupować je w Internecie, czy może jeszcze w innym miejscu? O tym napiszemy poniżej.

Jak sprawić, żeby zakupy szkolne, w tym podręczniki, były tańsze?

Pierwszą i podstawową rzeczą, o której nie powinniśmy zapominać jest lista. Pozwoli ona nie tylko na uleganie dzieciom, ale przede wszystkim na zaplanowanie każdego zakupu. Jest ona pomocna szczególnie wtedy, kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy. Muszą na niej znaleźć się koniecznie podręczniki, bo tak naprawdę to one są najważniejsze. Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że podręczniki do najmłodszych klas (1-3) sprzedawane są w kompletach. Do starszych klas kupuje się je na sztuki, więc łatwiej jest rodzicowi poszukać czegoś tańszego.

Co ważne, na zakupy pod żadnym pozorem nie można zabierać dzieci. Kiedy mamy je przy sobie nie ma mowy na umiar. Szczególnie, kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy, rodzic chce, żeby jak najlepiej się zaaklimatyzowało, co za tym idzie – jeżeli mamy dziecko ze sobą, kupujemy mu wszystko, na co ma ochotę.

Kidy chcemy zaoszczędzić na czasie i oczywiście cenie podręczników, najlepiej kupować je w kompletach. Są one wówczas tańsze. Poza tym najlepiej jest odwiedzić kiermasze szkolne, które organizowane są przez większość placówek. Można na nich kupić używane, a co za tym idzie – tańsze podręczniki. Poza tym można się tutaj targować, czyli zbić cenę do takiej, która nas zadowoli i pozwoli nam zaoszczędzić.

Kolejnym miejscem, gdzie można tanio kupić podręczniki są miejscowe antykwariaty. Zajmują się one skupem i odsprzedażą używanych podręczników. Dzięki nim możesz sprzedać niepotrzebne już Twojemu dziecku książki i kupić te, które wykorzysta w kolejnej klasie. Antykwariaty są fantastycznymi miejscami, gdzie naprawdę tanio można kupić podręczniki szkolne.

Jeżeli mamy kilkoro dzieci, to warto zostawiać podręczniki. Przecież nasze pociechy mogą korzystać z książek po starszym bracie czy też siostrze. Jeżeli posiadamy jedno dziecko, możemy dogadać się z rocznikiem starszym od naszej pociechy i od nich taniej odkupić książki na kolejny rok szkolny.

Książki kupować najlepiej zaraz po zakończeniu roku szkolnego, albo pod koniec września. Wtedy w księgarniach można trafić na ciekawe obniżki cenowe, które pozwolą zaoszczędzić.